LIETUVOS KAIMO BENDRUOMENIŲ SĄJUNGA
LIETUVOS KAIMO BENDRUOMENIŲ SĄJUNGA
Flag Counter

Kelionė į pajūrį buvo įdomi

Vasara – puikus metas keliauti. Todėl birželio 20 dieną pilnas autobusas Lenkelių kaimo bendruomenės narių bei grupelė jų kaimynų iš kaimyninės bendruomenės „Milašaičių Dubysa“ išvyko į Klaipėdos pusę. Kelionės maršrutas pasirodė esąs labai patrauklus vaikučius auginantiems tėveliams, todėl į ekskursiją išsiruošė visas pulkas mažųjų. Ir mažų, ir didelių keliautojų saugumui užtikrinti buvo paskirti du saugaus eismo instruktoriai – Lenkelių kaimo bendruomenės narė Ona Giedraitienė ir kaimų bendruomenės „Milašaičių Dubysa“ pirmininkas Nerijus Jarilinas. Visiems buvo primintos saugaus eismo taisyklės ne tik važiuojant autobusu ar žingsniuojant didmiesčio gatvėmis, bet ir keliaujant vandens transportu, nes buvo numatytas plaukimas keltu į Smiltynę. Senjorams ir vaikams buvo išdalinti atšvaitai.

Pirmas ekskursijos metu aplankytas objektas – netoli Klaipėdos įkurtas ir, kaip teigė reklama, didžiausias Baltijos šalyse Dinozaurų parkas. Keliautojai kelių hektarų plote apžiūrėjo išstatytus judančius, šnypščiančius bei riaumojančius dinozaurų muliažus. Vaikus nepaprastai pradžiugino įvairūs atrakcionai, karuselės, traukinukas, 5 D filmo peržiūra. Gal šiek tiek gąsdino klaidusis veidrodžių labirintas, į kurį įėjęs jautiesi taip, tarsi kelio atgal nerasi niekada. Ir tėveliai, ir vaikai smagiai mynė didžiuliame tvenkinyje vandens dviračius – „žąsis“ ir „automobilį“, vaišinosi ledais ir kitais skanėstais poilsio zonoje.

Tolimesnis maršrutas vedė į Klaipėdą, kur, persikėlus keltu į Smiltynę Lietuvos jūrų muziejaus Delfinariume keliautojai stebėjo nuotaikingą delfinų – Juodosios jūros afalinų – pasirodymą. Pasibaigus renginiui, ekskursijos dalyviai Smiltynės pakrantėje stabtelėjo prie įspūdingo paminklo „Albatrosas“, skirto žuvusiems Lietuvos jūrininkams ir nuskendusiems laivams atminti. Iš metalo plokščių sumontuota skulptūra vaizduoja vieną raiškiausių jūreivystės simbolių – sunkiausias audras įveikiantį paukštį albatrosą.

Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje apžiūrėję statinius, pasidomėję, kas vyksta sodybos kieme vykstančiose kūrybinėse dirbtuvėse, aplankę Smiltynės krantinėje išstatytą laivų ekspoziciją, keliautojai keltu grįžo į Klaipėdą, kur pakeliui į autobusą ne kartą stabtelėjo prie mažosios architektūros elementų – paminklų, puošiančių viešąsias erdves, primenančių kai kuriuos istorijos momentus ir suteikiančių savitumo šiam miestui. Štai Danės upės krantinėje, šiauriniame rage kai kas pastebėjo ant pirštų galų pasistiebusią bronzinę mergaitę, siunčiančią bučinį kitoje Danės pusėje stovinčio berniuko su šuneliu skulptūrai. Ne vienas keliautojas stabtelėjo prie Piliavietės pašonėje, greta pasukamo tiltelio įsikūrusios bronzinės vaiduoklio skulptūros, kuri įkūnija vieną iš senųjų Klaipėdos legendų, kurioje pasakojama, kaip 16 amžiuje iš vandens iškilęs vaiduoklis įspėjo gyventojus apie gręsiantį badą.

Pavažiavę apie 10 kilometrų autostrada link Gargždų, keliautojai pasiekė paskutinį kelionės objektą – Klaipėdos zoologijos sodą. Čia akis džiugino riešutus kremtanti voveraitė, melionus lesiojantys paukščiai, įspūdingus triukus atliekančios beždžionės. Didžiųjų plėšrūnų gausa rodė, kad šis zoologijos sodas stengiasi lygiuotis į senas tradicijas turinčius sodus. Atokaitoje snaudė ir į keliautojus mažai dėmesio kreipė liūtai, pumos, tigrai, pro šakas įtariai žvelgė mūsų miesto herbo skydo figūra – lūšis. Ekskursija patiko ir mažiems, ir dideliems keliautojams.

 

                                                       Lenkelių kaimo bendruomenės narė Jolanta Gudeikytė